Neden Zamanı Yönetmek Zorundayım?

Neden Zamanı Yönetmek Zorundayım?

24.04.2020

Neden zamanı yönetmek zorundayım? 

 

Son zamanlarda çok fazla tükendiğimizi çok fazla şeyle uğraştığımız için yorulduğumuzu kafamızın aşırı yüklemeden dolayı beyin faaliyetlerinizin yeterince iyi işlemediğini düşündüğünüz oldu mu?

Hangi işi neresinden tutacağınızı bilememek ve bir karmaşa içerisinde kaybolmak hiçbir şeye yetişebilmek ve en nihayetinde de hiçbir şey yapamamak aslında sorunumuz kendimizi yönetmek.

Şimdi öncekli zaman nedir zamandan ne anlıyoruz zaman o kadar göreceli bir izafi ki bizler zamanı sevdiğiniz bir insanla beraberken zaman çok çabuk geçiyor ancak çok sıkıcı bir şey yaparken zaman geçmek bilmiyor özellikle de iş hayatında günün koşturmacası ve yapılacak işlerin çok fazla yoğun olması nedeniyle ise zaman hiçbir zaman yetmiyor.

Zaman herkese eşit düzeyde sunulmuş tek şey ve dünyadaki halı kaynak zor kazanılır para bazı insanlar için en nihayetinde tekrar kaybettiyse de kazanılabilir depolanabilir tasarruf edilebilir artırılabilir ama tasarruf edilemeyen biriktirlemeyen ayrılamayan tek şey zaman. 

Neden zamanı yönetmeyi öğrenmek zorundayız çünkü değeri en kıymetli olan edemeyeceğiniz zaman = para demektir bizler öyle çok Çörçör ediyoruz ki öyle çok harcıyoruz ki elimizden kayıp giden şeylerin ne olduğunu fark ettiğimizde ise her şey Çok geç oluyor. 

Bizler neden zamanı Öğrenmek zorundayız? Öğrenmek zorundayız çünkü zaman dediğimiz şey bizim hayatımız zamanımızı kaybettiğimiz Çarşır ettiğimiz her an yaşamımızı kaybediyoruz aslında ve geriye dönüp baktığımızda yapmak istediklerimizin bir çoğunu yapamadığımızı hayallerimizi gerçekleştiremediğimizi sorumluluklarımızı yerine getiremediğimizi ve daha yapılacak çok fazla şey olduğunu fark ediyoruz. Aslında her şeyden önemlisi etkin bir insan olmak için kendimizi yönetmektir zaman yönetimi bu yüzden bu eğitimler boyunca da her şeyden önce zamanı nasıl daha doğru kullanacağımızı fark ederken kendimizi ve kişisel yolculuğumuzda yönetebilmeyi başarmış olacağız.